Kurier na rozmowie kwalifikacyjnej

Rozwój gospodarczy oraz wzrost świadomości wśród pracowników sprawiły, że obecnie to pracodawcy zaczynają mieć problem, aby znaleźć odpowiednich kandydatów. Czy oznacza to, że są zmuszani do tego, by zatrudniać każdego? Jak w praktyce wygląda spotkanie rekrutacyjne z potencjalnym kurierem? Odpowiedzi na te oraz wiele innych pytań, zawarte zostały w poniższym materiale.

Przerost formy nad treścią

Faktycznie warto wspomnieć, że na rynku nadal działają jeszcze (jednak w mniejszości) takie firmy kurierskie, które stawiają na ilość, a nie jakość. Po czym je rozpoznać? Z reguły po olbrzymiej i ciągłej rotacji pracowników. U nich trwa nieustająca rekrutacja, a ludzie zmieniają się niczym w kalejdoskopie. Od takich pracodawców najlepiej trzymać się z daleka.

Profesjonalizm, który można zobaczyć gołym okiem

Z drugiej strony, niejako w opozycji są tacy pracodawcy, którzy przykładają olbrzymią wagę do jakości świadczonych usług. Niekiedy zatrudniają agencje pracy, które pomagają im w poszukiwaniu idealnych kandydatów. Wszystko po to, aby praca kuriera była wykonywana na najwyższym poziomie.

Nie taki rekruter straszny

Przechodząc do meritum sprawy, każda osoba, która ubiega się o pracę w kurierce, powinna posiadać uprawnienia do prowadzenia pojazdów. Poza tym idealny kandydat to taki, który jest rzetelny, terminowy oraz niezwykle opanowany. Profesjonalne firmy stanowczo unikają furiatów i osób niegrzecznych. Na rozmowie można się także spodziewać pytań z zakresu umiejętności miękkich, jak chociażby rozmowy z nieznajomymi.



, , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This entry was posted on 5 marca 2018 and is filed under kurier - praca. Written by: . You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.