Jak unikać prokrastynacji? Sprawdzone sposoby

Prokrastynacja, czyli ciągłe zwlekanie, a nawet ociąganie się jest bardzo powszechne. Trudno się go wyzbyć, zwłaszcza dziś, kiedy mamy tak łatwy dostęp do nowoczesnych urządzeń, odwracających uwagę od obowiązków służbowych. Przekonaj się zatem, co możesz zrobić, żeby unikać prokrastynacji.

Często wynagrodzenie kuriera składa się z podstawy, a także prowizji od rozwiezionych paczek. To wszystko sprawia, że powinno mu zależeć na tym, aby paczek rozwieźć jak najwięcej. Prokrastycja może być jednak w tym przypadku jego ogromnym wrogiem. Zwłaszcza, że czeka na niego ogrom pułapek, takich jak social media czy gry na telefonie komórkowym.

Jak walczyć z prokrastynacją?

Przede wszystkim powinieneś sobie uświadomić, że im szybciej zrealizujesz swoje obowiązki służbowe, tym szybciej wrócisz do domu. Kurier najczęściej nie ma określonych godzin pracy, musi po prostu zrealizować określony plan na dany dzień.

To oznacza, że w sytuacji, w której zwleka z rozwiezieniem paczek i zajmuje się czymś zupełnie innym, traci po prostu pieniądze i czas. Postaw na dyscyplinę, a szybko wejdzie Ci to w nawyk i dzień zawsze będziesz zaczynać od obowiązków, a skończysz go na przyjemnościach.

Najważniejsze jest jednak uświadomienie sobie, że prokrastynacja istnieje i dotyka nie tylko Ciebie, ale jest wrogiem również wielu innych osób, które także z nią walczą.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This entry was posted on 16 maja 2022 and is filed under kurier - praca. Written by: . You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.