wyeksponuj w CV swoje atutyWyeksponuj w CV swoje wszystkie atuty!

wyeksponuj w CV swoje atutyAby zdobyć pracę marzeń, na przykład jako kurier, ważne jest to, aby zrobić jak najlepsze pierwsze wrażenie. Okazuje się, że w wielu przypadkach to właśnie ono gra kluczową rolę w procesie rekrutacji. Pamiętajmy jednak o tym, że rekruter najpierw ma styczność z CV konkretnego kandydata, dlatego tak bardzo istotne jest to, aby było ono bardzo przemyślane, a przede wszystkim powinny się tam znaleźć największe atuty potencjalnego pracownika.

Co zrobić, by wyeksponować swoje atuty w CV?

Warto zastosować zasadę odwróconej chronologii. Dla większości rekruterów najważniejszą informacją w całym życiorysie są informacje o posiadanym doświadczeniu. Szczególne znaczenie mają trzy pierwsze pozycje. Właśnie dlatego warto w tym dokumencie zastosować odwróconą chronologię, czyli na samej górze umieścić informacje o niedawno wykonywanej pracy.

Ważne jest także to, aby Twoje CV wyróżniało się od grona pozostałych, które wysłali inni kandydaci. Pochwal się w swoim życiorysie jakimiś szczególnymi osiągnięciami. Być może udało Ci się zdobyć jakąś branżową nagrodę? Wyróżnić możesz się także przy pomocy profesjonalnej fotografii przedstawiającej Twój wizerunek. Pamiętaj o tym, że wiele osób zapomina o tym elemencie i traktuje go po macoszemu. A nie ma nic gorszego, ponieważ wielu rekruterów zwraca na to szczególną uwagę.

Pamiętaj o tym, aby Twój życiorys był jak najbardziej aktualny. Dokładnie wyeksponuj najważniejsze przez siebie pełnione obowiązki. Pokaż swoje umiejętności, dzięki temu będziesz mieć pewność, że Twój potencjalny pracodawca dowie się o Tobie tego, co jest najważniejsze. Nigdy się nie poddawaj i dąż do ideału.,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This entry was posted on 23 maja 2019 and is filed under kurier - praca. Written by: . You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.