Tatuaże w pracy – czy są przeszkodą w jej znalezieniu?

Tatuaże nie wychodzą z mody. Zmieniają się jedynie trendy dotyczące najczęściej wybieranych wzorów. Kiedyś były znacznie mniej popularne i nierzadko źle postrzegane. Czy dziś się to zmieniło? Jak pracodawcy postrzegają kwestię posiadania tatuaży?

Dzisiejsze społeczeństwo jest coraz bardziej tolerancyjne. To oznacza, że niewielkie tatuaże, które są robione w mało widocznych miejscach, a więc zawsze można je zakryć, nie są żadną przeszkodą. W końcu posiadając tatuaż na nodze, ręce, brzuchu czy plecach, nie pokażesz go podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Na takie spotkanie najczęściej ubiera się koszulę z długim rękawem, co sprawia, że ta kwestia nie będzie determinować tego, czy otrzymasz tę konkretną posadę.

Tatuaże w pracy

Jeżeli w danej firmie obowiązuje określony dress code, może się okazać, że pracodawcy nie będą odpowiadały Twoje tatuaże. Jednak w pracy kuriera nie powinno mieć to większego znaczenia. Wielu mężczyzn, którzy pracują w tym zawodzie mają ręce pokryte tatuażami, a pracodawcy nie mają o to pretensji. Problemem może być większa liczba zdobień, które pojawiają się także na twarzy. Rzeczywiście te w większości przypadków nie są mile widziane.

Czy warto zatem się tatuować? Wszystko jest ściśle uzależnione od Twoich indywidualnych preferencji. Jeżeli uważasz, że tatuaż będzie dla Ciebie ozdobą, która Ci się nie znudzi, za to chętnie będziesz ją eksponować – nie wahaj się. Najlepiej, żeby wzór miał dla Ciebie większe znaczenie, dzięki temu na pewno nie straci na aktualności z upływem lat.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This entry was posted on 24 sierpnia 2021 and is filed under kurier - praca. Written by: . You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.