kreatywność potrzebnaKreatywność jest ważna w wielu zawodach

kreatywność potrzebnaWiele firm oczekuje od swoich pracowników kreatywności. Dla niektórych jest to wręcz główny wymóg podczas rozmów kwalifikacyjnych. Jest to ważne również w zawodzie kuriera, bowiem mogą zdarzyć się w ich pracy takie sytuacje, które będą wymagały właśnie kreatywnego myślenia. W związku z tym z pewnością warto zacząć trenować kreatywność. W końcu mózg jest mięśniem, a my możemy mu pomóc w prawidłowym funkcjonowaniu.

Do tego potrzebujemy regularnych i odpowiednich ćwiczeń. Aby tego dokonać z pewnością powinniśmy dużo czytać – nie tylko książek, ale też artykułów, które pozwolą nam na stawianie sobie pytań i udzielanie kreatywnych odpowiedzi. Ważne jest również to, aby oprócz pracy i domowych obowiązków posiadać również własne hobby. Bardzo duże znaczenie w tym przypadku będą miały same zainteresowania, tutaj dobrze sprawdzi się, na przykład rozwiązywanie krzyżówek.

Nie zapominaj również o łamigłówkach. Regusy, sudoku, czy też wszelakie obrazki logiczne z pewnością wpłyną pozytywnie na zdolność logicznego myślenia. Szukaj niestandardowych rozwiązań. To, że odpowiedź nie jest zgodna z kluczem rozwiązań, wcale nie oznacza, że jest błędna. Właśnie dlatego powinieneś rozwijać swoją wyobraźnię i starać się nieustannie podążać za tym, co nie do końca jest oczywiste. Wymyślaj różne zabawne historyjki, które później możesz opowiadać choćby swoim dzieciom. Możesz to robić nawet w drodze do i z pracy. To nie zabierze Ci wiele czasu, a na pewno pomoże rozwinąć własną kreatywność.,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This entry was posted on 16 listopada 2018 and is filed under kurier - praca. Written by: . You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.