Czy umowa zlecenie ma jakieś zalety?

Na polskim rynku pracy spotyka się kilka różnych rodzajów umów. Pracownik może być zatrudniony w oparciu o umowę o pracę, o dzieło lub zlecenie. Dziś przyjrzymy się nieco bliżej tej ostatniej. Czy ma jakieś zalety? Pora to sprawdzić.

Niektórzy kurierzy są zatrudniani w oparciu o umowę zlecenie. Czym się charakteryzuje? Jest to umowa cywilnoprawna. W takiej sytuacji, zleceniobiorca nie korzysta z różnorodnych przywilejów pracowniczych, takich jak płatny urlop wypoczynkowy czy dni wolne, które wynikają, np. z kalendarza świąt.

Umowa zlecenie – poznaj jej zalety

Przede wszystkim pracownik zatrudniony w tym charakterze może liczyć na bardzo dużą swobodę pracy. W końcu ten charakter wykonywania obowiązków nie narzuca nieustannego nadzoru pracodawcy. Często to właśnie zleceniobiorca sam decyduje kiedy i w jakich godzinach pracuje, a więc może swobodnie łączyć naukę z pracą. Co ważne, może on także wypowiedzieć umowę w dowolnej chwili, a więc jest to idealny wybór dla tzw. wolnych strzelców, którzy wykonują wiele różnorodnych zadań.

Zleceniobiorca często może również powierzyć wykonanie poszczególnych obowiązków osobom trzecim, a na tym jeszcze zarobić, co może okazać się dodatkową zaletą. Jest to zatem dobry wybór dla osób, którym nie zależy na płatnym urlopie, za to cenią sobie dużą swobodę i elastyczność. W szczególności jest to świetna propozycja dla studentów, którzy są ubezpieczeni z tytułu uczenia się.



Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This entry was posted on 20 maja 2021 and is filed under kurier - praca. Written by: . You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.